
Roland Gerets
Marketing Management
Wanneer ben je als docent gestart bij FBS
2019
Wat is de kern van jouw professionele expertise?
Expert in het optimaliseren van verkoopactiviteiten in een multichannel B2B-verkoop- en marketingomgeving in competitieve en multiculturele omgevingen.
Executive Education over digitale strategie, B2B-marketing, leiderschap, key account management, prestatie- en beoordelingsmanagement, digitale transformatie, inbound marketing.
Corporate Business Development in Europa, Centraal-Europa en Azië.
Ervaring bij multinationals in een multiculturele omgeving.
Hoe sluit jouw expertise aan bij de vak(ken) die je doceert?
Mijn achtergrond en expertise bieden de mogelijkheid om een solide theoretische basis te combineren met recente en praktijkgerichte businesscases, waardoor studenten zich kunnen verdiepen in de uitdagingen en kansen van sales- en marketingstrategieën in een snel veranderende zakelijke omgeving.Welke praktijkervaring of projecten illustreren jouw expertise?
- Ervaren Sales & Marketing Director met 35 jaar ervaring in B2B-gerichte bedrijven met een focus op solution selling, start-ups & scale-ups en transformatie.
- 10 jaar ervaring in directe & indirecte bedrijfsontwikkeling in reclame en telecommunicatie (Gouden Gids, Belgacom)
- 15 jaar sales- en marketingmanagement met verantwoordelijkheid voor marges in reclame, vrije tijd, consultancy, B2B-data en bedrijfsstrategie bij Scoot, Six Flags, StarParks, Companie des Alpes, BrainTower en Bisnode
- Meer dan 5 jaar algemeen management met volledige P&L-verantwoordelijkheid bij Yento, Mobilosoft, Switch Enterprise Solutions en Momentum Leisure
- 19 jaar interim-verkoop- en marketingmanagement in B2B, waarbij ik leiding gaf aan tactische en strategische transformatieprocessen, consultancy, business acceleration coaching, commerciële audits en training bij bedrijven als The Little Gym, MasterCard, Movie Park Germany, Isabel, Wallenius Wilhemsen, Nokia, Adecco, Beeple, Bridgestone, Uriage/Apivita en AirLiquide
- 13 jaar docent B2B-marketing en -strategie bij KUL, Flanders Business School, PXL, KULAK
Wat wil je dat studenten of deelnemers vooral meenemen uit jouw vak(ken)?
- Begrijp de complexiteit van het B2B-koopproces en wat de uitdagingen zijn voor de B2B-marketeer.
- Begrijp het belang van een solide Go To Market-strategie ter ondersteuning van een marketingstrategie.
- Begrijp de voordelen van Customer Value Management bij het optimaliseren van marge en omzet.
- Wees in staat om de verschillende instrumenten in de digitale communicatietoolbox te onderscheiden voor gebruik in het klanttraject.
- Breng een klanttraject in kaart en selecteer de (digitale) instrumenten om de doelstellingen te bereiken.
- Welk type gegevens moet u verzamelen om uw marketingbeslissingen te ondersteunen? Hoe bouwt u een persona op?
- Hoe kunt u inbound- en outbound-acties inzetten om uw leadgeneratiestrategie te ondersteunen?
- Begrijp de voortdurende evolutie van informatieverzameling en de impact van zoekopdrachten en AI



